Atvirų durų dieną Musteikos kaime

MusteikaMusteikos kaimo bendruomenė bendradarbiaudama su Dzūkijos nacionaliniu parku, Lietuvos liaudies buities muziejaus tyrimu centru bei „Jautmalkės lėpis” meistrais kviečia į „Atvirų durų dieną Musteikos kaime”

Šis renginys yra baigiamo įgyvendinti projekto „Unikalaus etnografinio Musteikos kaimo paveldo išsaugojimas. I etapas” dalis. Atvirų durų dienos pagrindiniai tikslai:
• Viešinti įgyvendintą projektą ir jo rezultatus;
• Skatinti medinės architektūros paveldo saugojimą ir puoselėjimą;
• Pasidalinti bendruomenės narių įgyta patirtimi bei meistrų žiniomis su medinės architektūros entuziastais, sodybų šeimininkais norintiems puoselėti medinį paveldą savo sodybose;

Atvirų durų dienoje vartai bus atkelti plačiajai visuomenei, Dzūkijos nacionalinio parko lankytojams, gretimų kaimų gyventojams ir visiems norintiems. Ypatingai kviečiame esamus ar būsimus sodybų šeimininkus iš visos Lietuvos, kurie nori puoselėti tradicinę kaimo architektūrą, tačiau turi daug klausimų ir ieško patarimų pradedant atsakymais į klausimus „nuo ko pradėti?” baigiant taikomų technologijų niuansais. Renginio metu sužinosite:
• apie įgyvendintą projektą;
• apie pasirinktas tvarkybos technologijas ir pasirinkimo priežastis;
• apie tai kaip planuoti savo sodybų tvarkybą siekiant puoselėti turimą vertingą paveldą;
• išgirsite meistrų patarimus kaip restauruoti langus, skaldyti tvorų štankietus, įrengti stogo konstrukciją ir dengti medinį stogą, keisti pirkių rąstus;
• pamatysite sutvarkytas sodybas, kuriose puoselėjama tradicinė kaimo architektūra;

Praktinė informacija:
Maloniai prašome informuoti apie ketinimą dalyvauti renginyje atsiunčiant trumpą žinutę (informuojant dalyvio vardą, pavardę, atstovaujamą instituciją ir kontaktinę informaciją) el. paštu pieniu20@gmail.com arba telefonu 8 698 31206 iki balandžio 20 d.
Ekskursijai po Musteikos kaimą prašome pasirūpinti atitinkama aprangą vėsiam ir lietingam orui.

Renginio pradžia: Musteikos kaime, sodyboje adresu Musteikos g. 24, kuri yra kaimo pradžioje įvažiuojant į Musteiką iš Grybaulios pusės – žr. nuoroda žemėlapyje.

Esant klausimams ar poreikiui gauti papildomos informacijos, prašome skambinti Žymantui Morkvėnui tel. 8 614 72597

NUMATOMA DIENOS PROGRAMA

Projekto viešinimo renginys
(susirinkimo vieta – sodyba adresu Musteikos g. 24, Musteikos kaimas)
10.00–12.00 val. Įgyvendinto projekto „Unikalaus etnografinio Musteikos kaimo paveldo išsaugojimas. I etapas” ir jo pasiektų rezultatų pristatymas. Projektą pristatys Žymantas Morkvėnas, dalyviai diskutuos ir klausinės, vaišinsis žolelių arbata ir pyragėliais

Atvirų durų diena
Susirinkimo vieta – sodyba adresu Musteikos g. 24, Musteikos kaimas. Vėliau kaimo bendruomenės atstovai pakvies dalyvius į ekskursiją po Musteikos kaimą ir sutvarkytas sodybas. Ketinantiems atvykti vėliau – kviečiame pradėti apsilankymą nuo sodybos Musteikos g. 24 kur bus suteikta pagrindinė informacija. Nuklydusiems ir pasiklydusiems – skambinti tel. 8614 72597.

12.00 val. Tvarkybos darbų Musteikos kaime pristatymas. Vykdytus tvarkybos darbus pristatys meistras Laimonas Bartkus ir Musteikos bendruomenės atstovai.
Po pristatymo vaišinsimės arbata ir pyragėliais, diskutuosime dalyviams svarbiais klausimais.
13.00 – 15.00 val. Ekskursija su meistru po Musteikos kaimą. Susipažinsime su taikytomis tvarkybos technologijomis, aptarsime kaip tinkamai prižiūrėti medinius sodybos statinius.
15.00 – 18.00 val. Atviri Musteikos sodybų vartai. Vėliau atvykusiems ar ilgiau užsibuvusiems svečiams – galimybė aplankyti sutvarkytas sodybas, pabendrauti su šeimininkais, pasiklausti patarimo ar pasidalinti patirtimi.

Iniciatyvą remia Europos ekonominės erdvės finansinis mechanizmas ir Lietuvos Respublika

Panašios publikacijos