„Dangaus sodai“ ir nominacija „Šiaudinių sodų tradicija“ žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašui

Rugpjūčio 21 d. vyko asociacijos „Dangaus sodai“ narių susibūrimas. Jo metu šiaudinių sodų rišėjai balsavo ir vieningai pritarė nominacijos „Šiaudinių sodų tradicija“ rengimui bei teikimui į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro Nematerialaus kultūros paveldo specialistė Loreta Sungailienė susirinkusiuosius supažindino su nominacijos rengimo procesu, etnologas dr. Vytautas Tumėnas kalbėjo apie sakraliosios šiaudinių sodų simbolikos aspektus, o sodų rišėjai dalijosi savo patirtimi bei žiniomis iš surinktos etnografinės medžiagos.

„Dangaus sodai“ – tautodailininkės, sodų rišėjos Marijos Liugienės suburta asociacija, kuri yra pagrindinė šiaudinių sodų tradicijos saugotoja. Asociacijos nariai aktyviai dalyvauja nominacijos rengimo procese – teikia informaciją apie dabartinę tradicijos būklę, raišką, dalyvauja apklausoje, bendradarbiauja su nominacijos rengimo iniciatoriumi Vilniaus etninės kultūros centru bei koordinatoriumi Lietuvos nacionaliniu kultūros centru.

Laimono Jankausko nuotraukose – akimirkos iš sodų rišėjų susibūrimo.

Lietuvos nacionalinis kultūros centras

Panašios publikacijos